Verkenning Tecklenburg Trails - Rob van Campen

In dit blog deelt Vasa-gids, chauffeur en alleskunner Rob zijn verkenning van de eerste dag van het MTB-weekend Tecklenburg Trails die begin mei en in het najaar op het programma staat. Hij verkende vast de route en neemt je mee in zijn bevindingen. Zodra ook de routes van dag 2 en 3 zijn verkend wordt dit blog verder aangevuld.

Tecklenburg trails


In het Teutoburgerwald kom ik al heel lang drie tot vier keer per jaar. Vooral na de winter is het voor mij een uitgelezen gebied om de klimbenen weer wakker te schudden als voorbereiding op het nieuwe marathonseizoen. Daarom was ik direct enthousiast toen Sidney mij vroeg deze reis te verkennen. 

Een lang weekend plannen in het laatste deel van het jaar bleek echter lastiger dan gedacht. Net voor de jaarwisseling lukte het eindelijk om nog een dag in te plannen voor de verkenning van de eerste dagrit. Dus voor mij geen Drenthe 200 of 100 op 29 december (respect voor degenen die dat wel gedaan hebben; voor mij is dat te saai en vooral veel te vlak), maar een verkenning van de route van dag 1 op 30 december!

Tecklenburg Trails


Het meest interessante deel van het Teutoburgerwald bestaat uit een smalle ‘bergkam’, met in het westelijke deel toppen tot iets boven de 300 meter. In dat deel wordt een, voor Vasa Sport nieuw, MTB-weekend georganiseerd. Voorafgaand aan de verkenning is met behulp van diverse programma’s een GPX-route gemaakt. Nu dan het moment om te zien of die ook rijdbaar is....

De omstandigheden waren winters. Na een nacht met vorst waren delen van de route bevroren. De laagstaande zon maakte het zicht, zeker bij tegenlicht, niet makkelijk; op sommige momenten waren de sporen zelfs niet te zien. Dat zal in het voor- of najaar ongetwijfeld anders zijn!

Verkenning Rob


Vooraf had ik een GPX-bestand ontvangen van de rit van dag 1. Die rit rijden/ verkennen was het doel. De Hermannsweg, de meest bekende wandelroute over de ‘bergkam’, die ook door velen op de MTB gereden wordt, wordt maximaal vermeden. De route gaat zo veel mogelijk over smalle paden en door locale bikers aangelegde singletrails. Zij rijden over de bredere paden naar boven om vervolgens naar beneden te vliegen over die singletrails. Dat zijn wel wat andere singletrails dan wij in Nederland gewend zijn! 

Wortels


Knikkerbanen kennen ze hier niet; de ruwe en ruige ondergrond wordt eenvoudig gevolgd. Je kunt hier dus veel stenen en rotsen, wortels, drops et cetera verwachten. En als dat nog niet genoeg is, kom je hier ook tafels (voor jumps) en gaps daarachter tegen. Gelukkig kun je daar in vrijwel alle gevallen eenvoudig omheen rijden, mocht je het te tricky vinden. 
Singletrails omhoog rijden bleek niet altijd mogelijk. Om loopstukken te beperken/ vermijden zullen nog wat kleine aanpassingen aan de route moeten plaatsvinden. Kortom: dag 1 biedt al heel veel mogelijkheden! De komende maanden worden de routes van de volgende twee dagen verder uitgewerkt en verkend. Daar kijk ik in elk geval al naar uit!!

Rob v Campen verkenning

Rob v Campen verkenning

Wil jij ook mee MTB'en in het Teutoburgerwald?

Bekijk de reispagina voor meer data, informatie en prijzen.

Tecklenburg trails  
of bekijk alle fietsreizen 

Duitsland
GER

Tecklenburg trails

MTB-weekend voor wie dicht bij huis over fijne trails wil biken. Het basecamp van deze reis is een heerlijk 4-sterrenhotel.

02-10-2026 t/m 04-10-2026

Reislevel: 4/10

Niveaugroepen:      

Bekijken

vanaf
€439

Duitsland
GER

Tecklenburg trails

MTB-weekend voor wie dicht bij huis over fijne trails wil biken. Het basecamp van deze reis is een heerlijk 4-sterrenhotel.

08-05-2026 t/m 10-05-2026

Reislevel: 4/10

Niveaugroepen:          

Bekijken

vanaf
€439