Langlaufbestemming Drei Zinnen

Lees hier meer over Drei Zinnen als langlaufbestemming en hoe je het beste naar Toblach reist.

1. Over Drei Zinnen

2. Verblijf in hotels

3. Reizen naar Toblach


1. Over Drei Zinnen

De Drei Zinnen (Tre Cime di Lavaredo) is een indrukwekkend bergmassief midden in de Dolomieten. Het is de naamgever van het gebied waar je gaat langlaufen. Toblach is de startplaats van de reis. Het ligt in het Pustertal in de Italiaanse provincie Süd-Tirol. Direct ten zuiden van dit lange dal beginnen de Dolomieten. 

Enorm loipe netwerk

In het Pustertal en de vele zijdalen ligt een heel groot loipenet. Behalve in de dalen zijn er ook nog diverse hoogteloipes, zoals de Platzwiese bij Prags en de Nemes-Alpe bij Sexten. Vanuit Toblach kun je ook langlaufen naar Cortina d’ Ampezzo (met onderweg uitzicht op de Drei Zinnen), dat net zuidelijk van Süd-Tirol ligt en waar dus geen Duits meer wordt gesproken. Alle ingrediënten voor een geweldige langlauftrektocht dus.

Toblach heeft een prachtig langlaufstadion waar we de eerste les hebben en daarna de tochten starten. De Worldcup wedstrijden van de Tour de Ski komt hier ieder jaar langs, en dat is niet voor niets. 

Sneeuwzeker door de ligging

Het Dreizinnen-gebied is door de ligging en hoogte erg sneeuwzeker. Als er niet genoeg natuursneeuw valt, wordt er op diverse plaatsen met sneeuwkanonnen meegeholpen.
Mocht er onverhoopt weinig sneeuw liggen gaat de reis gewoon door en zorgen we voor een goed alternatief programma, waarbij we natuurlijk zo veel mogelijk in de sneeuw willen staan! In het slechtste geval moeten we een stukje met de bus om naar het volgende hotel of een hoogteloipe te komen.
 


2. Verblijf in hotels

Je verblijft in twee comfortabele 3-sterrenhotels. 

In Toblach verblijf je 2 x 2 nachten, in Niederdorf 3 nachten. 
Het hotel in Toblach ligt vlakbij de loipe, in Niederdorf verblijf je in een historisch hotel in het dorpscentrum, waar de kamers onlangs zijn gerenoveerd. Daar is de loipe op een paar minuten loopafstand. 
Na een intensieve dag slaap je steeds in een fijn bed en heb je een warme douche. Beide hotels hebben een wellness.   
Winkels en pinautomaten zijn in de buurt. Er rijden regelmatig bussen en treinen, die we met de Holiday pass grotendeels gratis kunnen gebruiken. Bij beide hotels is de bushalte voor het hotel en zijn de treinstations op een paar minuten loopafstand.  

Maaltijden

In alle accommodaties is er een uitgebreid ontbijt(buffet). 
Zes avondmaaltijden zijn bij de prijs inbegrepen. De "middelste" avond in Niederdorf eten jullie "buiten de deur" alacarte. 


3. Je reis naar Toblach

De reis is op basis van eigen vervoer en je reist op eigen gelegenheid naar Toblach

Met de auto

Vanaf Utrecht is het zo’n 1.025 km (10 u. 30 min.) rijden naar Toblach.

Om in Toblach te komen moet je via de Oostenrijkse autosnelwegen, waarvoor je een Autobahnvignet nodig hebt. Dit vignet (simpelste versie is 14 dagen geldig) kun je eenvoudig online aanschaffen, maar het kan ook bij de ANWB of in Duitsland bij een tankstation nog voor de grens. Wacht niet tot na de grens, want dan kun je al een bekeuring krijgen. Als je over de Brenner-autobahn rijdt moet je ook nog tol betalen op de Brennerpas en op het aansluitende Italiaanse deel.
 

Met de trein

Het is ook mogelijk met de trein naar Toblach te reizen. Het starthotel ligt op een paar minuten loopafstand van het treinstation. Jouw grote voordeel: comfortabel reizen en extra tijd in de sneeuw. Je reist met 3 keer overstappen vanuit Amsterdam, Utrecht of Arnhem naar Toblach. Dit kan zowel met de nachttrein (vertrek avond voor de aanreisdag).  

Voor informatie en tickets ga je naar de internationale balies op de grote NS-stations of bel je naar NS Internationaal, 0900-9296 (0,35 euro p.m.). We hebben ook goede ervaringen met www.treinreiswinkel.nl. Voor het reisschema kun je het beste kijken op www.bahn.de . Deze Duitse routeplanner is zeer gedetailleerd en up to date.

Tip: via Bahn.de kan je sparpreis tickets boeken waardoor je voor een zeer lage prijs van Emmerich (of ander station net over de grens) naar Toblach kan reizen. Bij Emmerich kan je gratis parkeren.

Wacht met het boeken van je ticket tot je bevestiging krijgt dat de reis doorgaat. Dat is uiterlijk 2 maanden voor de reis bekend, meestal eerder. Je ontvangt bericht via Mijn Reispagina. Daarna boek je de tickets.


Vragen? Stuur een e-mail.