Eerste editie Tecklenburg Trails: zon, singletrails en taart bij de Bäckerei
Nieuwsoverzicht | Nieuws | Verslagen | Agenda |
Vrijdagochtend 8 mei. Het zonnetje schijnt, de thermometer tikt 16 graden aan en voor het Ringhotel Teutoburger Wald staan 20 enthousiaste deelnemers klaar voor de eerste editie van het Vasa Tecklenburg Trails MTB weekend.
Na een korte kennismaking en de groepsindeling vertrekken we in vier groepen, verdeeld over drie verschillende routes. En lang hoeven we niet te wachten op de eerste glimlach: al na een kilometer duiken we een verrassend leuke bostrail op, gevolgd door een paar aangelegde singletrail-afdalingen tussen de bomen. Dan weet je meteen wat voor weekend het gaat worden.

Veel op en af, af en toe pittig steil omhoog en vooral: leuk naar beneden. Steeds weer klimmen we terug naar de rug van het Teutoburger Wald, waar ook de bekende Hermannsweg loopt. Al laten we die dit weekend grotendeels aan de wandelaars. Wij zoeken juist de paadjes op die minder voor de hand liggen. En precies daar zit de charme van dit gebied.

Natuurlijk ontbreekt ook de lokale Bäckerei niet. Want koffie met taart blijft in Duitsland toch een soort verplichte tussenstop. Na drie dagen zon, mooie trails, de nodige kilometers en flink wat hoogtemeters sluiten we het weekend tevreden én moe af op het terras van het hotel. Een geslaagde eerste editie? Absoluut.
Dit zei een deelnemer over deze reis:
Wil jij volgend jaar ook naar het Teutoburger Wald?
Geef je interesse door op de reispagina en bekijk meer data, informatie en prijzen.
Tecklenburg trails
of bekijk alle fietsreizen


